Zasoby słodkiej wody na Ziemi są ograniczone, dlatego ważne jest skrupulatne zarządzanie tym cennym zasobem. W sieciach wodociągowych zdarzają się awarie i wycieki, które powinny być szybko wykryte, aby można było je skutecznie naprawić. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, takie jak Internet Rzeczy. Wykorzystanie transmisji radiowej w systemach wodociągowych niesie za sobą szereg korzyści, z których najważniejsze to zdalne odczyty, wykrywanie i powiadamianie o awariach, wyciekach czy przepływach wstecznych. Wszystko to prezentowane jest na przejrzystej i przyjaznej dla użytkownika platformie dostępnej w każdym miejscu na świecie. Zastosowanie najnowszych technologii transmisji danych pozwala usprawnić działanie systemu z korzyścią dla dostawców, administracji publicznej, użytkownika końcowego i środowiska.
- Systemy zdalnego opomiarowania wody
- Wodomierze
- Zawory
- Monitoring jakości wody
Technologie zastosowane w platformie pozwalają na agregację i analizę danych w czasie rzeczywistym, jak również analizę historyczną. Wszystkie rozwiązania projektowane są pod konkretne potrzeby, z uwzględnieniem optymalizacji kosztów wdrożenia i użytkowania systemu. Wykorzystujemy urządzenia (HUB), które umożliwiają odczyt danych z liczników wyposażonych w układy komunikacyjne wMbus i przesyłanie ich do platformy za pośrednictwem sieci komórkowej (NBIOT).
- Platforma odczytowa
- Urządzenia niezbędne do realizacji projektu
- Instalacja HUB-ów
- Konfiguracja systemu
- Dostawa sprzętu
Opcjonalnie:
- Dodanie do platformy urządzeń pomiarowych innych firm
- Szkolenie z obsługi systemu
Dodatkowo, na życzenie, możemy wykonać:
- Pomiary zasięgu sieci GSM
- Nasłuch radiowy wMBus (tryb S,T,C,FF A, FF B)
- Projektowanie rozwiązań z dodatkowymi elementami wykonawczymi i/lub czujnikami
- Dostosowanie platformy do potrzeb klienta
- Serwis pogwarancyjny
Przedsiębiorstwa wodociągowe, wszystkie firmy zainteresowane racjonalnym wykorzystaniem wody, podmioty odpowiedzialne za monitorowanie jakości wody (wody gruntowe, rzeki, jeziora).
Kontrolę nad wieloma procesami z możliwością ich pełnej lub częściowej autonomizacji
Optymalizację kosztów
Zmniejszenie skutków awarii
Zwiększone bezpieczeństwo
Możliwość połączenia z istniejącymi systemami
Dla każdego projektu oceniamy i projektujemy rozwiązania, biorąc pod uwagę technologię transmisji, która zapewnia najbardziej efektywne działanie systemu. Większość rozwiązań dobierana jest z wykorzystaniem pasm licencjonowanych, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo systemu, jego stabilność i niezawodność. Zastosowanie nowoczesnych technologii w branży usług wodno-kanalizacyjnych przede wszystkim stanowi rozwiązanie obowiązku zdalnego odczytu oraz dostarcza narzędzia do kontroli tego medium. Pozwoli to na racjonalne gospodarowanie wodą i oszczędzanie innych zasobów, w tym czasu i pieniędzy.